1206YD104KAT2A
KYOCERA AVX
型号:
1206YD104KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.1UF 16V X5R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF