1210GC271KAT1A
KYOCERA AVX
型号:
1210GC271KAT1A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 270PF 2KV X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 270 pF