1223A2ULCSA
APEM Inc.
型号:
1223A2ULCSA
品牌:
APEM Inc.
描述:
SWITCH PUSH SPST-NO 8A 125V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Plunger
Current Rating (Amps) 8A (AC), 4A (DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.20mm Dia
Circuit SPST-NO
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Rear
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 1200
Type Standard
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function Off-Mom
Electrical Life 10,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V