125-561-JBW
RCD Components
型号:
125-561-JBW
封装:
Axial
描述:
RES 560 OHM 5% 1.5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Size / Dimension 0.096" Dia x 0.385" L (2.44mm x 9.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 Ohms
Series 100
Power (Watts) 1.5W