12L-55S-22
mightyZAP
型号:
12L-55S-22
品牌:
mightyZAP
描述:
MICRO LINEAR ACTUATOR LIMIT S/W
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Speed 0.59 in/s (15.0 mm/s)
Construction -
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Series 12L (Limit Switch)
Type Linear Actuator
Accuracy ±0.50mm
Load Force (Static) 24.73lbf (110.0N)
Feedback Type -
Motor Type Brushed (Coreless)
Mfr mightyZAP
Features Limit Switches
Load Force (Dynamic) 12.36lbf (55.0N)
Duty Cycle 50%
Stroke Length 0.866" (22.00mm)