12LF-17F-40
mightyZAP
型号:
12LF-17F-40
品牌:
mightyZAP
描述:
Micro/Mini Linear Servo Actuator
库存 : 99
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Speed 3.64 in/s (92.4 mm/s)
Construction Ball Screw
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Series 12Lf (Force Control)
Type Linear Actuator
Accuracy ±60µm
Load Force (Static) -
Feedback Type Potentiometer
Motor Type Brushed (Coreless)
Mfr mightyZAP
Features Integrated Controller
Load Force (Dynamic) 7.64lbf (34.0N)
Duty Cycle 50%
Stroke Length 1.575" (40.00mm)