12TQ035STRR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
12TQ035STRR
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE SCHOTTKY 35V 15A TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.75 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C