首页 / SCR / 12TTS08STRR
minImg
12TTS08STRR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
12TTS08STRR
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
SCR 800V 12.5A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 500 µA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 8 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.2 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number 12TTS08
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12.5 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 140A @ 50Hz