TE Connectivity AMP Connectors
型号:
130539
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN SPADE TERM 14-16AWG #1/4
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.472" (12.00mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Length - Ring Center to Termination | 0.433" (11.00mm) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Series | Solistrand |
| Length - Overall | 0.866" (22.00mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Tongue Inside Opening | 0.250" (6.35mm) |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.185" (4.70mm) |