1332-20-1-0500-002-1-TS
CNC Tech
型号:
1332-20-1-0500-002-1-TS
品牌:
CNC Tech
描述:
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 25'
用户指南
Operating Temperature -80°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 1332
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Conductor Strand 7/0.0063"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.065" (1.65mm)