135-1R5-JBW
RCD Components
型号:
135-1R5-JBW
封装:
Axial
描述:
RES 1.5 OHM 5% 3W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.500" L (4.78mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 Ohms
Series 100
Power (Watts) 3W