首页 / 钽电容器 / 135D355X9075C6
minImg
135D355X9075C6
Vishay Sprague
型号:
135D355X9075C6
描述:
CAP TANT 3.5UF 10% 75V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.5Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.5 µF