首页 / 钽电容器 / 135D826X9015C2
minImg
135D826X9015C2
Vishay Sprague
型号:
135D826X9015C2
描述:
CAP TANT 82UF 10% 15V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 82 µF