Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
13SX21-T
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$55.727
$55.727
10
$48.7616
$487.616
25
$44.58236
$1114.559
50
$41.79582
$2089.791
100
$39.70601
$3970.601
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -53°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.320" (8.13mm) |
| Release Force | 28gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SX |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 71 ~ 141gf |
| Overtravel | 0.004" (0.1mm) |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 13SX21 |
| Differential Travel | 0.002" (0.05mm) |