首页 / / 1418N4S16CR6
minImg
1418N4S16CR6
Hammond Manufacturing
型号:
1418N4S16CR6
描述:
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 20"W
用户指南
Area (L x W) 320in² (2065cm²)
Color Natural
Material Metal, Stainless Steel
Size / Dimension 20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 38 lbs (17.2 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Thickness 14 Gauge
Design Hinged Door, Lid
Series 1418
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels, Mounting Flange
Height 6.000" (152.40mm)