Keystone Electronics
型号:
1424-4
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA TIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.228
$0.228
25
$0.18088
$4.522
100
$0.15865
$15.865
250
$0.147326
$36.8315
500
$0.12844
$64.22
1000
$0.101726
$101.726
2500
$0.093252
$233.13
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.145" (3.68mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.079" (2.01mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.245" (6.22mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.052" (1.32mm) |
| Flange Diameter | 0.062" (1.57mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.025" (0.64mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.125" (3.18mm) |