Weidmüller
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 150VAC, 200VDC |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-26 AWG |
| Series | RS |
| Control Side Cable Retainer | Jackscrew Socket |
| Current Rating (Per Contact) | 1.5 A |
| Length | 4.134" (105.00mm) |
| Mfr | Weidmüller |
| Features | - |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Positions / Poles | 38 |
| Package | Bulk |
| Control Side Connection | Rectangular, Female - ELCO, Left |
| Width | 2.756" (70.00mm) |