150124K100BB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
150124K100BB
描述:
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.12 µF