15025PA-24P-AA-00
NMB Technologies Corporation
型号:
15025PA-24P-AA-00
描述:
FAN AXL 172.7X25.4MM 24VDC TERM
用户指南
Air Flow 240.0 CFM (6.72m³/min)
Noise 64.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.18A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 18 ~ 26.4VDC
Product Status Active
RPM 3750 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 25.40mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.580 in H2O (144.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172.7mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series 15025PA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 28.3 W