首页 / AC 风扇 / 15038PB-B2L-GP-S0
minImg
15038PB-B2L-GP-S0
NMB Technologies Corporation
型号:
15038PB-B2L-GP-S0
描述:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 200VAC
用户指南
Air Flow 212.0 CFM (5.94m³/min)
Noise 56.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.180A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 220VAC
Voltage Range -
Product Status Active
RPM 3200 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.865 in H2O (215.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Series 15038PB
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 38.00W