150474J100DC
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
150474J100DC
描述:
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC AXIAL
库存 : 2673
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.807" L (7.00mm x 20.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF