首页 / 钽电容器 / 150D156X9015B2BE3
minImg
150D156X9015B2BE3
Vishay Sprague
型号:
150D156X9015B2BE3
描述:
CAP TANT 15UF 10% 15V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF