Solid State Inc.
型号:
150K60A
品牌:
封装:
DO-8
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 150A DO8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
5
$13.3
$66.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-8 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 35 mA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-205AA, DO-8, Stud |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.33 V @ 471 A |
| Mfr | Solid State Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 150A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 200°C |
| Base Product Number | 150K60 |