154PPA152K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
154PPA152K
描述:
CAP FILM 0.15UF 1.5KVDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.2 mOhms
Series PPA
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.15 µF