155PSB850K4J
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
155PSB850K4J
描述:
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.732" (44.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3 mOhms
Series PSB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1.5 µF