TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1577633-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 16-18AWG #10
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.6265
$4.6265
10
$4.0565
$40.565
25
$3.9501
$98.7525
50
$3.86517
$193.2585
100
$3.63147
$363.147
250
$3.610266
$902.5665
500
$3.376661
$1688.3305
1000
$3.015623
$3015.623
2500
$2.80326
$7008.15
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.312" (7.92mm) |
| Color | Orange |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Nickel |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-18 AWG |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Series | PIDG, Strato-Therm |
| Length - Overall | 0.883" (22.43mm) |
| Insulation Diameter | 0.055" ~ 0.105" (1.40mm ~ 2.67mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1577633 |