Hammond Manufacturing
型号:
1591BFBK
封装:
-
批次:
-
描述:
BOX ABS BLACK 4.406"L X 2.441"W
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Area (L x W) | 10.7in² (69cm²) |
| Color | Black |
| Material | Plastic, ABS |
| Size / Dimension | 4.406" L x 2.441" W (111.91mm x 62.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 0.188 lb (85.28 g) |
| Ratings | IP54 |
| Thickness | 0.079" (2.01mm) |
| Design | Cover Included |
| Series | 1591F |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Card Guides, Flame Retardant, Mounting Flange |
| Height | 1.239" (31.48mm) |
| Package | Bulk |