首页 / TVS 二极管 / 1.5CE11CA BK PBFREE
minImg
1.5CE11CA BK PBFREE
Central Semiconductor Corp
型号:
1.5CE11CA BK PBFREE
封装:
DO-201
描述:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO201
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 96A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V