1.5KA11AHE3/51
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5KA11AHE3/51
封装:
1.5KA
描述:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC 1.5KA
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 96.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KA
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V