1.5KE100A-AP
Micro Commercial Co
型号:
1.5KE100A-AP
封装:
DO-201AE
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.1A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 95V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85.5V