1.5KE120C-B
Littelfuse Inc.
型号:
1.5KE120C-B
封装:
DO-201
描述:
TVS DIODE 102VWM 173.25VC DO201
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 108V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 173.25V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 102V