1.5KE160-E3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5KE160-E3/73
封装:
1.5KE
描述:
TVS DIODE 130VWM 230VC 1.5KE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 230V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V