1.5KE24CH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5KE24CH
封装:
DO-201
描述:
1500W, 24V, 10%, BIDIRECTIONAL,
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 21.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 19.4V