首页 / TVS 二极管 / 1.5KE27CAE3/TR13
minImg
1.5KE27CAE3/TR13
Microsemi Corporation
型号:
1.5KE27CAE3/TR13
封装:
CASE-1
描述:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC CASE-1
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package CASE-1
Series -
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V