1.5KE27HE3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5KE27HE3/73
封装:
1.5KE
描述:
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC 1.5KE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 21.8V