1.5KE68CA/B
YAGEO
型号:
1.5KE68CA/B
品牌:
YAGEO
封装:
DO-201
描述:
1.5KE, DO-201, 58.1V, 92V, BOX
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 92V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58.1V