1.5KE7.5CA
Diotec Semiconductor
型号:
1.5KE7.5CA
封装:
DO-201
描述:
TVS D5.4X7.5 6.4V 1500W BI
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.13V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.4V