1.5KE9.1CAH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5KE9.1CAH
封装:
DO-201
描述:
TVS 1500W 9.1V 5% BIDIR DO-201
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 117A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.65V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Type Zener
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 13.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.78V