15KPE40CA
Eaton - Electronics Division
型号:
15KPE40CA
封装:
Axial
描述:
TVS DIODE 40VWM 65.8VC AXIAL
库存 : 463
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 229.5A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 15KPE
Type Zener
Package / Case Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 65.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V