15KPE54A
Eaton - Electronics Division
型号:
15KPE54A
封装:
Axial
描述:
TVS DIODE 54VWM 87.7VC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 172.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series 15KPE
Type Zener
Package / Case Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V