1.5SMC10CAHR7G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5SMC10CAHR7G
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 108A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V