1.5SMC110CA
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5SMC110CA
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
1500W, 110V, 5%, BIDIRECTIONAL,
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 105V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 152V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 94V