1.5SMC130
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5SMC130
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
1500W, 130V, 10%, UNIDIRECTIONAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 117V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 187V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 105V