首页 / TVS 二极管 / 1.5SMC160CA-M3/57T
minImg
1.5SMC160CA-M3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5SMC160CA-M3/57T
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 136VWM 219VC SMC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 152V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 219V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 136V