1.5SMC18CA
Meritek
型号:
1.5SMC18CA
品牌:
Meritek
描述:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 60.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 1.5SMC
Type Zener
Package / Case DO-214AB (SMC)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V