首页 / TVS 二极管 / 1.5SMC200CAHM3/H
minImg
1.5SMC200CAHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5SMC200CAHM3/H
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 274V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V