首页 / TVS 二极管 / 1.5SMC27A-M3/9AT
minImg
1.5SMC27A-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
1.5SMC27A-M3/9AT
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 1.5SMC, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V