1.5SMC400
Diotec Semiconductor
型号:
1.5SMC400
封装:
SMC (DO-214AB)
描述:
TVS SMC 324V 1500W UNI
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 360V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 574V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 324V