首页 / TVS 二极管 / 1.5SMC6.8A BK PBFREE
minImg
1.5SMC6.8A BK PBFREE
Central Semiconductor Corp
型号:
1.5SMC6.8A BK PBFREE
封装:
SMC
描述:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMC
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 143A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 6.45V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.8V