1.5SMC8.2AHR7G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
1.5SMC8.2AHR7G
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 130A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.79V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.02V